Testo za pizzo

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

tema odprta - 19. apr 2007 12:16 | ogledi: 35.021 | odgovori: 17

Prosila bi za vašo pomoč. Vsi v družini smo ljubitelji pizze in testo zanjo vedno naredim sama. Vendar pa se je redko lotim med tednom, ker je potrebno, da testo vzhaja, mi pa vsi kooomaj čakamo, da bo kosilo čimprej na mizi. Ali lahko naredim testo že prejšnji večer oz. ali lahko naredim večjo količino in potem v zmrzovalnik z njim?

Hvala, če mi bo kdo pomagal z nasvetom.

Lep dan vsem!!!

mirca

mirca

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

19. apr 2007 12:27

jaz večkat naredim testo za pico kar zvečer in ga pusim v hladilniku za naslednji dan. prej ga še namažem z oljem in dam v polivinilasto vrečko, tako kot npr. vlečeno testo. pa tudi zamrznit sem ga že dala in je bil ravno tako dober. sicer pa... v trgovinah lahko tudi kupiš že pripravljeno zmrznjeno testo za pico, tako da z zmrzovanjem testa ni nobenga problema. lep pozdravček ninky

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

19. apr 2007 12:32

Seveda lahko poglej pod vsa mnenja (na prvi strani ).Testo za pizzo za ves teden. mamazeljka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. apr 2007 12:34

Ali pa pripraviš pizzo čisto do konca in jo daš kar s pekačem 
vred v zamrzovalnik - drugi dan pa samo še v pečico. Treba 
jo je pa pokriti s folijo, ker se drugače izsuši.
Blanchy

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

19. apr 2007 12:39

Hvala vsem za te nasvete. Bom sprobala vse tri variante. mirca

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

19. apr 2007 12:55

Vnaprej pripravljeno testo iz hladilnika je zelo v redu. Pizza počaka tudi narejena nekaj ur v hladilniku (ali 1 dan), s tem, da testa prej nič ne vzhajaš (morda manj kvasa, pa malo pecilnega). Zamrznjeno in odtajano testo tudi v uporabno, samo tu se je za vprašat, če ni bolje imet kar kupljenega za vsak slučaj na zalogi. Zamrznjena obložena pizza s pekačem vred direkt v pečico - meni je bilo zanič: zgoraj suha sirova skorja, dno pa en poc. V bistvu probaj, kaj ti bo najbolj všeč, lahko uporabiš vzorčne količine. PISTACIJA

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

19. apr 2007 13:18

Pizza od J. Oliverja

TESTO  za pico:

1 kg moke (za kruh) stresemo na mizo. V sredini naredimo jamico, kamor zlijemo ½ l mlačne vode in dodamo kvas v prahu (3x po 7 g), sol in 1 žličko sladkorja. Sladkor prebudi kvas!

Z vilico počasi mešamo od znotraj navzven in zajemamo moko. Ko testo postane gostejše, ga začnemo mesiti. Če je testo presuho, dodamo vodo, če je premokro, pa moko. Mesiti ga je treba nekaj min. Testo za pico ne vzajamo!!! Nato ga razvaljamo v debelo klobaso in razdelimo na 10 delov. Vsak hlebček razvaljamo na debelino dveh podstavkov za pivo in ga položimo na kos folije ali peki papirja premazane z olivnim oljem. Če pic ne bomo pekli takoj, razvaljane hlebčke položimo drug na drugega  in postavimo v hladilnik. Ker je vmes folija, se pice ne bodo sprijele. V hladilniku lahko stojijo tudi cel dan.

Testo lahko tudi zmrznemo.

 

Testo obložimo z željenim nadevom (npr.:  paradižnikova omaka, mozzarella, listi bazilike) in na koncu pokapamo z olivnim oljem. Pico vred s folijo položimo na zgornjo rešetko in pečemo približno 4 min na maksimalni T.

lp

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

19. apr 2007 16:42

še en recept za testo ki lahko daš v hladilnik na 5 dni 1 kg moke, 3.5 dcl vode,3.5 dcl mleka,1 vrečka instant kvasa,1 pecilni prašek,ena majhna žlička slatkorja in ena jušna žlica soli. vodo,mleko in slatkor zmešaš in malo sagreješ. v moko vmešaš so,pecilni prašek in kvas in v to dodajaš vodo in mleko . zamesiš testo in ga daš v najlon vrečko. testo pusti v hladilnik dve ure naj počiva.potem ga lahko pečeš. testo je super za pico in tudi za lepinjice ,kako jaz rečem,z salamo kečapom in sirom. lep pozdrav,upam da sem pomagala. nemo

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

19. apr 2007 21:39

Jaz velikokrat pizzo pripravim prejšnji večer, pekač pokrijem s folijo in pustim v hladilniku. Testo pa ne dam vzhajati. Tudi mrzla potica je iz kvašenega testa in vzhaja čez noč v hladilniku. Zakaj ne bi bilo isto tudi s pizzo. LENČA

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

16. jun 2007 15:43

Jaz nikoli ne dam vzhajat testa, ker začneva ponavadi kuhat, ko sva že napol nezavestna od lakote :) pa se čisto v redu speče in lepo naraste. V bistvu delam podobno kot Jamie, le da ne uporabim cele kile moke, ampak je moja merica skodelica tople vode, v kateri raztopim sladkor in kvas. Potem dodajam moko dokler ni testo primerne "trdote", ga malo pokapljam z olivnim oljem, ponavadi pozabim solit :) in ga obložim. Toliko testa je dovolj za velik pekač. Aja, ker moramo študentje biti šparovni, v testo vlijem olje iz konzerve tunine (če bo na pici tunina, seveda). Naredi dober okus, pa še olje ne gre v nič. Če ste lačni in se mudi, bo tudi nevzhajano testo v redu, brez skrbi. Srečno! RadaJem

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jun 2007 22:07

Jaz pa ponovem kupim mešanico testa za pizzo od hit mixa in testo je gotovo v desetih minutah...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti